آیا می توان به مالیات قطعی اعتراض کرد؟

آیا می توان به مالیات قطعی اعتراض کرد؟
آیا می توان به مالیات قطعی اعتراض کرد؟

آیا می توان به مالیات قطعی اعتراض کرد؟

برابر ماده ۲۵۱ قانون مالیاتهای مستقیم هم مودی و هم اداره امور مالیاتی می توانند ظرف مدت یکماه پس از تاریخ ابلاغ رای ” قطعی ” هیات حل اختلاف مالیاتی به استناد عدم رعایت قوانین و مقررات موضوعه به شورای عالی مالیاتی شکایت و نقض رای و تجدید رسیدگی را خواستار شوند .

حالا اگر این مهلت یک ماهه گذشته باشد و مودی یا … اعتراضی نکرده باشد

یا پس از این یک ماه مدارکی به دست آید که میتواند نتیجه رای را به نفع خود تغییرداد اکنون چه باید کرد؟

در پاسخ به ماده ۲۵۱ مکرر اشاره می کنیم؛ این ماده در مورد مالیات های مستقیم و غیر مستقیم قطعی شده است که در مرجع دیگری قابل طرح نیست یعنی طبق قانون تمامی مراحل را پشت سر گذاشته اید

و همچنین به استناد مدارک و دلایل کافی ادعای غیر عادلانه بودن مالیات قطعی شده را دارید.

راه حل این است که درخواست راطی نامه ای به وزیر اقتصادودارایی مبنی برشکایت و تقاضای تجدید رسیدگی ارائه دهید.

وزیر اقتصادودارایی با اختیارات خود پرونده مورد نظررا به هیاتی مرکب از۳نفر به انتخاب خود جهت رسیدگی ارجاع می‌دهد.

رای هیات به اکثریت آرا قطعی و لازم الاجرا می باشد

و جای هیچگونه اعتراض و بررسی دیگری در سازمان امور مالیاتی وجود ندارد.

https://t.me/Parstarazgroup

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *