ثبت نام در نظام مالیاتی

ثبت نام در نظام مالیاتی

 
 

نکات مهم قبل از شروع فرایند ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی

 
چنانچه صاحبان مشاغل بر اساس مجوز صادره از طرف مراجع ذی صلاح، بیش از یک محل فعالیت برای همان مجوز داشته باشند، برای تمامی این محل ها فقط یک ثبت نام صورت خواهد گرفت و بنابر اعلام مودی یکی از این محل ها، به عنوان محل اصلی فعالیت مشخص و سایر محل ها به عنوان شعبه منظور خواهد شد. در صورت عدم انتخاب مودی، تعیین محل اصلی فعالیت به تشخیص سازمان خواهد بود.
 

معافیت مالیاتی در سال ۹۸


معافیت مالیاتی برای حقوق های کمتر از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید حقوق های کمتر از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در سال آینده از پرداخت مالیات معاف می شوند.
به گزارش افکارنیوز،  محمد حسینی با اشاره به معافیت مالیاتی در لایحه بودجه سال ۹۸، گفت: در تبصره ۶ این لایحه سقف معافیت مالیاتی همانند سال ۹۷ مبلغ ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در سال،که تا ۵ برابر آن مشمول ۱۰ درصد و نسبت به مازاد، ۲۰ درصد تعیین شده و برای اشخاص موضوع مواد ۵۷ و ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.
برابر آخرین ضوابط ابلاغی از ناحیه سازمان امور مالیاتی در مورد آنچه که ذیلاً می آید ” الزامی به صدور صورتحساب ” نخواهد بود .

صاحبان مشاغل گروه سوم با پیش شرط عدم شمولِ اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا سقف ۵% ارزش معاملات کوچک الزامی به صدور صورت حساب نخواهند داشت.
براساس بخشنامه‌ی سازمان امور مالیاتی، در صورتی که صاحبان مشاغل گروه سوم موضوع آیین نامه ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم، مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده نباشند ، برای معاملات خود تا سقف ۵% حد نصاب معاملات کوچک موضوع تبصره ۳ قانون برگزاری مناقصات، الزامی به صدور صورت حساب نخواهند داشت.

فلذا در معاملات با ارزش کمتر از یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان ( ۵% حد نصاب معاملات کوچک در سال ۱۳۹۷ ) نیازی به ارائه کد اقتصادی طرفین (خریدار و فروشنده) نبوده و معاملات فصلی با این شرایط به صورت تجمیعی قابل ارائه به سازمان مالیاتی می‌باشد.
ضمناً در این بخشنامه تاکید شده است ، مفاد این حکم ( عدم لزوم به صدور صورتحساب ) در موارد درخواست صدور صورت حساب از سوی خریدار جاری نمی‌باشد و البته اینکه رعایت ساختار صورت حساب موضوع این ماده برای این گونه صورت حسابها الزامی نخواهد بود.
تعارفات مالیاتی در بودجه ۹۸ کنار گذاشته شود

نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران:

دولت و حاکمیت باید تعارفات مالیاتی را کنار بگذارند.
بر اساس اعلام مسئولان سازمان امور مالیاتی قریب به ۴۰ درصد اقتصاد ما، معاف از مالیات است و طبیعتاً در اداره کشور سهم خود را ایفا نمی‌کنند.
ما خواستار آن هستیم که معافیت مالیاتی برخی دستگاه‌ها متوقف شود و آن‌ها نیز به جمع مالیات‌دهندگان اضافه شوند. /ایسنا

https://t.me/Parstarazgroup